Висококвалитетен Ротари doypack торбичка гранули пакување машина фабрика и производители | Brightwin

Ротари торбичка doypack гранули пакување машина

Краток опис:

Ротари doypack гранули пакување машина се користи за да ги земат и да се спакуваат сите видови на гранули работи во кеси, како ореви, бонбони, чипс, meatball итн
Машината опремени со електронски комбинација скала, кој е попрецизно и поефикасно. Важно е опрема за автоматска квантитативни системот за пакување.
Машина за пакување донесува контрола на микро-компјутер, кој е лесно да доминираат државните работи, проблеми со државата, работа со цел, како и производство држава.


детали

Видео

трансакција историја

сертификат

Тагови производ

Примена Површина
Ова Ротари пакување линија главно инсталира ротациона машина за пакување, електронски скала и подвижни итн, погоден за пакување на сите видови на гранули, како што се ореви, конзервирано овошје, адитиви итн

пакување машина
111123

Главните технички параметри

модел BW-P
пакување брзина 15-50bags / min (Зависи од тежината на производот и пополнување)
торба Големина W: 130-250mm L: 150-300mm
пополнување опсег 5-1500g
вкупна моќност 4.75kw
торба Видови Сите видови на соединение кеси, како што се рамни торба, 3-страна запечатување торба, 4-страна запечатување торба, ципа торба, standup торба итн ...
Димензии 4200 * 1800 * 2400mm

главната конфигурација

Не делови Име модел Квантитет Производител
1 PLC CP1-M40DT-D 1 OMRON (Јапонија)
2 панел TK6070i 1 Weinview (Тајван)
3 Трансдуцерот ATV312HV075N4 1 SCHNEIDER (Франција)
4 вакуум пумпа KRX5-PV-03 1 ORION (Јапонија)
5 лента Coder   1 Кина
6 главниот мотор   1 Кина
7 Нерѓосувачки челик греење   2 Кина
8 близината Switch   2 OMRON (Јапонија)
9 Електромагнетниот вентил SY5120-5DD-01 10 SMC (Јапонија)
VQ21A1-5G-C8-F 2
VP342R-5G-02A 2
10 Волумен CJ2D16-20 2 SMC (Јапонија)
CG1BN20-20 1
CG1BN32-40 1
CQ2A20-20DM 1
CQ2A25-20DM 1
CQ2A40-35DM 1

Електронски скала
Оваа машина ќе го користи SUS316 за контакт производ делови. Функција за обновување на програмата може да се намали пречка во работењето. Усвои Навојна Модели тип weigher и бункер на вибрации е 75 агол косина. Саладин контрола, лесен за ракување, нема шише, без полнење. Сите жирито може да се отвори направи за чистење лесно и брзо; На тежат бункер може да се претходно наместени за да се отвори во ред (влечкаат) за да се избегне блокирање со подуени или проблем производи. Повеќејазичност контролен панел, шпански, Кореја, германски, француски и арапски јазик, итн Функцијата на мерење со броење делови или компоненти за да се задоволат вашите различни барања.

Функција
1. Изберете најдобрата комбинација тежина од мулти-комбинација од компјутер, нејзиниот брз и прецизен.
2. Може да се во продавница 99 групи на параметри однапред.
3. тежина во секое шише може да се постави во екран на допир.
4. Може да се користат различни модел на електронски скала во согласност со различна тежина и капацитет.
5. целата линија е прилагодлив, тоа е погоден за различни големини и форми шише со прилагодување или промена на некои делови.
6. Тој е дизајниран и произведен во согласност со клиенти различни производи, контејнери и барања како капацитет и др
7. електрични елементи марки може да се изменуваат.
8. напон е прилагодено

Ротари doypack гранули пакување machine4

Ротари doypack гранули пакување machine5


 • Претходно:
 • Следно:

 • history1 трансакција

  history2 трансакција

  history3 трансакција

  history4 трансакција

  сертификат

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас