Висококвалитетен Линеарна прав фабрика пополнување машина и производители | Brightwin

Линеарни прав пополнување машина

Краток опис:

Линеарна пополнување машина во прав може да се стави крај на мерење, полнење, итн
Оваа машина прифаќа дупчалка со спирална бургија филер и два пара на серво мотор за контрола на износот на полнење со висока точност. Машината е направен од 304 нерѓосувачки челик и нерѓосувачки челик 316L за производот допир дел.
Користете висока чувствителност електронски рамнотежа под шише кога наполни, се реализира двојна проверка на тежина (дупчалка со спирална бургија и електронски рамнотежа), нејзината многу попрецизно.


детали

Видео

повратни информации на клиентите

трансакција историја

сертификат

Тагови производ

Преглед
Машината може да се заврши мерење, полнење, итн Поради оригиналниот дизајн, тоа е повеќе погодна за пакување на прав материјал кој е лесно да тече, како и ветеринарни лекови, млеко во прав, јаглен прав, талк во прав, бит и др
Оваа машина прифаќа дупчалка со спирална бургија полнење и два пара на серво мотор за контрола на износот на полнење со висока точност. Таа е погодна за пополнување на прав во претходна направени кеси и шишиња или други садови. Машината е направен од 304 нерѓосувачки челик и нерѓосувачки челик 316L за производот допир дел.

Функција
1. серво мотор и им служи на возачот да го контролира дупчалка со спирална бургија, стабилен со високо прецизни.
2. Саладин контрола, екран на допир човек-компјутер dislay, лесен за ракување.
3. Со чистење прашина уред.
4. донесува рака воланот за да се прилагоди на висината на полнење главата, лесно да се промени, со различни големини шише.
5. Линеарна хоризонтален вид, покријте мал простор, лесно да се мијат.
6. Фиксни дупчалка со спирална бургија структура, без загадување метал.
7. Користете висока чувствителност електронски рамнотежа под шише кога наполни, се реализира двојна проверка на тежина (дупчалка со спирална бургија и електронски рамнотежа), нејзината многу попрецизно.
8. Донесува две линии за две глави за да се зголеми брзината.

параметар
Напојување: 380V / 50HZ (може да се изменуваат)
Вкупна моќност: 1.6KW
Обем: прилагодено
капацитет: 10-80b / мин
Пополнување прецизност: ≤0.5%
Димензии: 2000 × 970 × 2030mm (L & W & H)
Тежина: 500кг


 • Претходно:
 • Следно:

 • feedback1 клиентите

  feedback3 клиентите

  feedback4 клиентите

  feedback5 клиентите

  feedback6 клиентите

  history1 трансакција

  history2 трансакција

  history3 трансакција

  history4 трансакција

  сертификат

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас