Висококвалитетен Обележување фабрика и машина производители | Brightwin

означување машина

Краток опис:

Нашите обележување машина е мулти-функционални, тоа е различни форми на шишиња може да се означи на една машина, како рамен шишиња, шишиња квадратни, круг шишиња, па дури и шишиња шестоаголна. Машината усвојува и четка и сунѓер тркало на етикетата двапати за да бидете сигурни дека етикетата прецизно и без меурчиња.
Ние ги користиме Leuze Германија сензори што е добро и за транспарентно шишиња и етикети.


детали

Видео

повратни информации на клиентите

трансакција историја

сертификат

Тагови производ

Преглед
Оваа машина се користи за да се означат шишиња круг, рамни шишиња, шишиња квадратни, па дури и шестоаголна шишиња итн Тоа е економичен и лесно да се работи, која е опремена со HMI екран на допир и Саладин систем за контрола. Изградена во микрочип го прави брзо и лесно прилагодување и промена.

Функција
1.Can додадете етикетирање место во согласност со различните барања
2.Can делат една машина за различни големини сад и Етикета големини во рамките на големи ограничувања.
3. максималната брзина дофат 100bmp (врз основа на големината етикета)
4.Smooth етикетирање без меур.

елементи бренд

точка Брендови и материјали 
сензор транспарентен сензор шише од Leuze Германија
PLC SIEMENS
Екран на допир SIEMENS
прекинувач Шнајдер
Rack SUS304
лежишта Јапонија НСК, оригинални увезени
на воздухот Шнајдер
Replay Omron

Сервис


 • Претходно:
 • Следно:

 • feedback1 клиентите

  feedback3 клиентите

  feedback4 клиентите

  feedback5 клиентите

  feedback6 клиентите

  history1 трансакција

  history2 трансакција

  history3 трансакција

  history4 трансакција

  сертификат

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  производи категории