Висококвалитетен Автоматско шпагети сос фабрика машина за полнење и производители | Brightwin

Автоматска машина за шпагети сос пополнување

Краток опис:

22  

1. Специјално дизајнирани дебели заптивен прстен (Храна одделение тефлон материјал од Дупонт САД), која нема потреба да се заменат во рок од 3 години.
2. Sepcially дизајниран SUS316L LONG не-капе поднесување додатоците.
3. 304 рамка, 5мм дебелина SUS316L усовршувајќи клипот пумпа, произведени од страна на производителот Тајван.
4. Со детектор во секоја SUS316L вентил и пополнување четката, ако постои било каков проблем во било четката, тоа покажува во екран на допир, тоа е лесно да се најде.
5. Со автоматски систем за чистење.
6. со нерѓосувачки челик 316L ротирачки вентил кој е специјално за густа и леплива течни производи.


детали

Видео

клиент повратни информации

трансакција историја

сертификат

Тагови производ

Преглед

The whole frame of this automatic servo motor filling machine is made of SUS304, the material contact part is made of SUS316L stainless steel, the piston pump is made of SUS316L stainless steel quilted steel pipe, and the sealing ring is made of teflon.According to the customer's speed requirements to use different filling nozzle, can match with capping machine, labeling machine, code printing machine and carton packing machine into a complete packaging line, to meet the packaging needs of products like oil, honey,shampoo, cream,sauce paste etc.

параметар 

пополнување главата 2, 4, 6, 8, 10, 12, 16 nuzzles итн (опционално според брзината)
волумен полнење 10-5000ml итн (прилагодено)
пополнување брзина 500-6000bph (прилагодено)
пополнување прецизност ≤ ± 1%
напон 380V / 220V итн (прилагодено) 50 / 60Hz
Напојување ≤1.5Kw
Воздушен притисок 0.6-0.8MPa
Нето маса 400kg

елементи бренд

точка Брендови и материјали
сензор транспарентен сензор шише од Leuze Германија
PLC SIEMENS
Екран на допир SIEMENS
серво мотор Фуџи
клипот цилиндар дебела SUS316L 5mm
ротационен вентил SUS316L
врска ротационен вентил  Брза спојка дизајниран од Германија
Полнење млазници SUS316L нерѓосувачки челик анти-капе брзо спојка дизајн
Волумен AirTac Тајван
поврзување на цевки Брзо вчитување цевка од Италија
прстен за дихтување Храна одделение тефлонски од Дупонт САД (нема потреба да се замени за три години)
електрични делови Шнајдер
Rack SUS304
лежишта Јапонија НСК, оригинални увезени
Ниво на контрола во бункер со

6


  • Претходно:
  • Следно:

  • feedback1 клиентитеfeedback2 клиентитеfeedback3 клиентитеfeedback4 клиентите feedback5 клиентитеfeedback6 клиентите

    history1 трансакцијаhistory2 трансакцијаhistory3 трансакцијаhistory4 трансакција

    сертификат

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас